Velké příležitosti

„Bohatí vymýšlí peníze“, říká Kiyosaki. „Velké možnosti nejsou vidět očima. Dají se uvidět pouze prostřednictvím mysli“.

Ve své knize Bohatý táta chudý táta, vypráví Kiyosaki o svém dospívání po boku dvou otců – vlastního otce a otce svého nejlepšího přítele. I když byl jeho vlastní otec univerzitní absolvent s mnoha tituly, nikdy se z něj nestal zámožný muž. Na straně druhé, otec jeho nejlepšího přítele nikdy nedokončil osmou třídu, ale stal se jedním z nejbohatších mužů na Hawaji.

Pro Kiyosakiho hráli oba tito muži klíčovou roli při utváření vlastního postoje k penězům.

Když Kiyosaki něco chtěl jeho táta se vždy díval na cenovky. Když to bylo příliž drahé, říkal „jsem chudý, nemůžu si to dovolit“, zatímco táta jeho nejlepšího přítele se na to díval z jiného úhlu pohledu. Řekl „Jak si to můžu dovolit?“ Kiyosaki se rozhodl následovat strategii bohatého táty.

Pro Kiyosakiho a jeho bohatého otce je jejich mysl největším aktivem. „Většina lidí nikdy nedosáhne bohatství, protože prostě neumí rozpoznat příležitosti přímo před nosem,“ říká. „Bohatí se naučili příležitosti rozpoznávat, stějně tak je i tvořit“.

Kiyosaki vycvičil svoji mysl vidět obchodní investiční příležitosti kolem sebe, které jsou vždy velké. On říká „Nikdy nebylo více příležitostí stát se bohatým než v posledních deseti letech.“ A příštích deseti letech bude těchto příležitostí ještě víc.

Kiyosaki našel svoji první realitní investiční příležitost v Honolulu v roce 1974. Byl to třídenní kurz, který ho naučil jak hledat dobré investice. Profesor řekl všem studentům, že každý dokáže říct, že skutečně velké příležitosti neexistují. Jak Kiyosaki brzy zjistil, profesor měl pravdu. Poté co chodil od dveří ke dveřím realitních kanceláří při hledání dobré realitní investice neustále slýchával: „Jsi buď snílek nebo příliž kouříš“. Ale Kiyosaki znal příležitosti, které byli venku a neustále je hledal.

A konečně se ozval realitní makléř ve Waikiki a nabídl Kiyosakimu obchod, na který čekal. Jednalo se o nájemný byt a smlouva byla sepsána. Kiyosaki zaplatil 2000 dolarů z celkových 18000 dolarů a říká „Moje kariéra začala touto investicí. Velmi důležité bylo, že jsem se mohl učit a zjistit co většina lidí nevidí“.

Pokud jde o realitní investice Kiyosakiho mysl je jeho největší výhodou. Ale i on zná své limity. Přiznává, že situace se rychle mění a kdyby měl začít hledat investiční příležitosti např. v technologiich nebo jiných oblastech, neměl by dodstatečné vědomosti. „Lidé, kteří odmítají otevřít svoji mysl, a učit se nové strategie, těžko zbohatnou. Myslím, že toto je důvod, proč existuje tolik kritiky bohatých lidí“.

Přeloženo z www.evancarmichael.com